Un accident rutier cu urmări grave s-a produs, astăzi dupa amiază, în apropiere de localitatea Atmagea, unde o femeie a rămas încarcerată după ce autoturismul în care se afla s-a răsturnat în afara părții carosabile.
Pompierii tulceni au fost alertați prin apel la numărul unic de urgență 112 și au intervenit de urgență la fața locului. Potrivit informațiilor furnizate de reprezentanții ISU, la locul evenimentului au fost trimise două autospeciale din cadrul Detașamentului Tulcea: o autospecială de stingere și una pentru descarcerare.

La sosirea echipajelor, salvatorii au constatat că autoturismul era răsturnat în afara carosabilului, iar în interior se afla o persoană de sex feminin încarcerată. Echipajul de descarcerare a intervenit prompt pentru extragerea victimei, operațiunea fiind realizată în timp operativ.
Femeia a fost predată unui echipaj al Serviciului de Ambulanță Județean, care i-a acordat primele îngrijiri medicale la fața locului. Ulterior, aceasta a fost transportată la Unitatea de Primiri Urgențe pentru investigații suplimentare și tratament de specialitate.

În autoturism se mai afla un bărbat, pasager, care a refuzat transportul la spital.
Pentru prevenirea izbucnirii unui incendiu, echipajul de stingere a luat toate măsurile specifice pentru asigurarea zonei și eliminarea oricărui pericol.
Cauzele producerii accidentului urmează să fie stabilite de autorități.
