Un accident rutier grav s-a produs în această dimineață, în jurul orei 6.45, pe DN22, la intersecția care duce spre Sibioara, pe drumul ce leagă Tulcea de Constanța. În coliziune au fost implicate două vehicule — un Volkswagen Passat înmatriculat în Tulcea și o dubiță al cărei număr de înmatriculare nu este deocamdată cunoscut.
La locul accidentului au intervenit echipaje ale Ambulanței, pompierii de la descarcerare și polițiștii rutieri, care au acordat primul ajutor victimelor și au asigurat zona pentru reluarea traficului.
Conform primelor informații, trei persoane au fost rănite, una dintre ele suferind o fractură la picior, iar o alta având capul spart și o mână ruptă. Toți cei implicați au fost preluați de echipajele medicale și transportați la spital .Șoferii au 35, respectiv 39 de ani.
Polițiștii continuă cercetările pentru a stabili cauzele exacte ale coliziunii, luând în calcul variante precum neacordarea de prioritate sau viteza neadaptată la condițiile de drum.
Traficul pe DN22 a fost restricționat temporar, însă în prezent se circulă cu prudență în zonă.
