Un cuplu de români a fost condamnat în Elveția după ce a obținut ilegal indemnizații și alte beneficii de peste 310.000 de euro, folosind o schemă repetată de simulare a accidentelor de muncă, potrivit Libertatea, care citează publicația elvețiană Tagblatt. Potrivit anchetatorilor, cei doi români se angajau temporar prin agenții de muncă, apoi reclamau rapid […]