271594624 475021870888269 3506358717341034081 n
FOTO captură video // aradon.ro

O femeie de 29 de ani, din Tulcea, și-a pierdut viața după ce mașina în care se afla a intrat sub remorca unui camion, în apropiere de vama Nădlac 2, pe autostrada A1.

În dimineața, în care s-a produs accidentul rutier, județul arat a fost sub cod galben de ceață, iar oboseala, neatenția și viteza neadaptată la condițiile meteo, pot aduce la astfel de evenimente neplăcute, relatează Aradon.ro

Multe întrebări s-au ridicat după tragedia de sâmbătă dimineața de la vama Nădlac, acolo unde trei tineri din Tulcea și Brăila și-au pierdut viața după ce mașina lor a intrat sub semiremorca unui camion. Primele informații furnizate de IPJ Arad arată că ansamblul rutier s-ar fi aflat în mișcare. Totuși, martorii au reacționat imediat pe paginile de socializare și au spus că, de fapt, camionul staționa, atât banda de urgență cât și prima bandă fiind ocupată de camioane oprite în vederea trecerii frontierei, scrie Aradon.ro

„Din cercetări a reieșit că un bărbat de 26 de ani, din Brăila, care conducea un autoturism pe autostrada A1 a intrat în coliziune cu semiremorca unui ansamblu rutier care se afla în mișcare pe același sens de mers. În urma impactului a rezultat decesul conducătorului autoturismului și a doi pasageri de sex feminin de 22 și 29 de ani, din Brăila și Tulcea. De asemenea al patrulea pasager din autoturism, un bărbat de 29 de ani, din Brăila a fost transportat în stare gravă la spital. În cauză a fost întocmit un dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de ucidere din culpă, polițiștii continuă cercetările pentru stabilirea tuturor cauzelor și împrejurărilor în care a avut loc accidentul”, transmite IPJ Arad.

Leave a comment

Lasă un răspuns

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.