O femeie în vârstă de 71 de ani, din municipiul Tulcea, a fost rănită după ce a fost lovită de un autoturism în timp ce traversa regulamentar strada pe o trecere de pietoni din municipiul Sebeș, județul Alba.
Accidentul s-a produs în seara zilei de 27 iunie, în jurul orei 20:52, pe strada Valea Frumoasei. Potrivit Inspectoratului de Poliție Județean Alba, femeia a fost acroșată de un autoturism condus de o șoferiță de 48 de ani, din orașul Cugir.
În urma impactului, tulceanca a suferit leziuni și a fost transportată la spital pentru îngrijiri medicale.
Șoferița a fost testată cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.
Polițiștii continuă cercetările într-un dosar penal deschis pentru vătămare corporală din culpă.