Tulcea/Constanța, 15 iulie 2025, ora 00:40 – În noaptea trecută, polițiștii de la Serviciul Siguranța Rutieră au fost alertați de un incident dramatic: un autoturism, condus de un bărbat de 38 de ani, a ieșit de pe carosabil și s-a răsturnat lângă comuna Mihai Viteazu, pe DN 22 . Din nefericire, șoferul, M.V. din Fântânele, județul Constanța a avut un sfârșit tragic.
La fața locului, SAJ Constanța – prin vocea purtătoarei de cuvânt, medicul Claudia Tătărici – a detaliat o intervenție masivă: două echipaje SAJ (C2 și B2) și câte unul SMURD (C și B) . Vezi mai jos imagini de la accident (sursa- Ziua de Constanta)

În autoturism se aflau și trei pasageri – bărbați de 46, 50 și 53 de ani – care au scăpat cu leziuni serioase:
- doi dintre ei cu traumatisme la membre + cranio-facial,
- al treilea cu traumatism la membru superior .
Toți au fost transportați de urgență la spital pentru îngrijiri medicale.
În prezent, IPJ Constanța continuă ancheta pentru clarificarea cauzelor exacte, inclusiv posibilele factori: viteză, consum de alcool/oboseală, starea drumului sau a mașinii
