Ministerul Sănătății a solicitat sâmbătă, 27 iunie 2026, activarea planurilor de măsuri pentru reducerea riscurilor medicale provocate de temperaturile extreme, în contextul avertizărilor de caniculă emise de Administrația Națională de Meteorologie. Potrivit Mediafax, instituția a transmis că serviciile de ambulanță trebuie să fie pregătite pentru un număr crescut de solicitări, fiind necesară alertarea și suplimentarea […]