jandarmi interventie
sursa Penitenciarul Mioveni

Polițiștii efectuează percheziții la firma prin care au fost făcute recrutări și plăți către influenceri pentru campania în favoarea lui Călin Georgescu la primul tur al alegerilor prezidențiale, au declarat pentru G4Media surse apropiate anchetei.

Potrivit surselor citate, este vorba de platforma FameUp pe care se postează anunțuri de promovare, locul unde microinfluencerii își aleg ce branduri, produse sau servicii promovează.

Sursele au precizat că la acest moment sunt audiați șase dintre acești influenceri de TikTok care au încasat bani pentru promovarea hashtagul-ui lui Călin Georgescu.

Candidatul Călin Georgescu a declarat nu doar venituri zero, ci și zero cheltuieli în campania electorală. Aceste declarații au ridicat semne de întrebare în spațiul public, mai ales că, pe rețeaua TiKTok, candidatul independent Călin Georgescu a beneficiat de o campanie puternică de promovare.

Lasă un comentariu

Lasă un răspuns

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.