Din cei aproximativ 100 de copii ai Clubului Sportiv de Natație Atlantis Tulcea care au participat la Cupa Atlantis – Moș Crăciun, 22 de campioni pe categorie de vârstă, fete și băieți, au câștigat cupe, potrivit informațiilor publicate de Direcția Întreținere și Administrare Patrimoniu (DIAP) Tulcea.

Fiecare concurent a primit diplomă și medalie de participare și au fost acordate 68 de medalii de aur, 56 de argint și 44 de bronz.

Evenimentul sportiv, ce a avut loc sâmbătă, 14 decembrie 2024, la Bazinul didactic de Înot, a fost organizat de CS Natație Atlantis Tulcea cu sprijinul Primăriei Municipiului Tulcea prin DIAP Tulcea.

Tot sâmbătă, 14 decembrie 2024, a avut loc și cea de-a X -a ediție a concursului „Cupa Moș Crăciun”, organizată de Clubul Nippon Budo Sport în parteneriat cu Palatul Copiilor Tulcea și Direcția de Sport Județeană Tulcea, la care toți copiii participanți au câștigat medalii de aur și cupe, conform unui comunicat de presă emis de Nippon Budo Sport Tulcea.

La startul acestui eveniment, ce încheie perioada activității competiționale pe anul 2024 a sportiviilor de la Clubul Nippon Budo Sport și Palatul Copiilor Tulcea, s-au înscris peste 130 de sportivi de la cluburile : Palatul Copiilor Tulcea, Nippon Budo Sport Tulcea, Măcin, Babadag, Sun Rise Sulina, Nippon Kyokushin Academy Brăila și Galați și de la Senshi No Kokoro Ceadar Lunga, Republica Moldova.

Lasă un comentariu

Lasă un răspuns

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.