agerpres 11467800 e1692359157408.jpeg
agerpres 11467800 e1692359157408.jpeg

 

Șeful DSU, cere ca turiștii care intră în Marea Neagră deși este arborat steagul roșu să fie aspru amendați.

„Poate e o soluție că dacă a ajuns salvamarul să te salveze pentru că ai intrat după steagul roșu arborat, atunci persoana respectivă să plătească o amendă usturătoare pentru că a pus viața salvamarului în pericol și pentru că a necesitat o intervenție de salvare când steagul roșu spune să nu intri în apă”, afirmă Raed Arafat, scrie Mediafax.

Declarația vin în contextul scandalurilor din minivacanță.

Polițiști din cadrul Poliției stațiunii Eforie au fost anunțați că pe o plajă din stațiune are loc o agresiune fizică, între mai multe persoane.

În urma cercetărilor efectuate s-a stabilit că trei persoane nu au respectat indicațiile salvamarilor, steagul roșu fiind arborat. Conflictul dintre acestea și salvamari a fost spontan.

Două persoane au fost transportate la spital, pentru îngrijiri medicale.

Sursa

Lasă un comentariu

Lasă un răspuns

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.