Locuitorii din mai multe zone ale comunei Baia vor rămâne temporar fără apă potabilă luni, 22 iunie, din cauza unei avarii la rețeaua de alimentare.
Potrivit unui anunț transmis de Primăria Comunei Baia, furnizarea apei va fi întreruptă în intervalul orar 09:00 – 12:00, pentru remedierea problemei apărute la sistemul de distribuție.
Vor fi afectați locuitorii din Cartierul Nou și din zona Blocuri (Flotație).
Reprezentanții administrației locale le recomandă cetățenilor să își asigure din timp rezervele necesare de apă pentru perioada în care alimentarea va fi întreruptă.
Autoritățile își cer scuze pentru disconfortul creat și dau asigurări că intervenția este necesară pentru remedierea avariei și reluarea furnizării apei în condiții normale.
Dacă lucrările se vor desfășura conform planului, alimentarea cu apă va fi reluată după ora 12:00.