Posted inStiri din România, Ultima oră

După căldură sufocantă vin vijeliile, cod galben de vreme rea în jumătate de țară

Administrația Națională de Meteorologie (ANM) a emis marți, 23 iunie 2026, o avertizare cod galben de ploi torențiale, descărcări electrice, intensificări ale vântului, vijelii și grindină pentru jumătate de țară. Potrivit Adevărul, avertizarea este valabilă marți, în intervalul orar 10:00 – 21:00, și miercuri, 24 iunie, între orele 12:00 – 21:00. Conform ANM, marți, 23 […]

Gift this article